Któż nie pokochał Pucia już przy pierwszym z nim spotkaniu? Seria książek dla najmłodszych stworzona przez Martę Galewską-Kustrę podbijająca serca dzieci i dorosłych doczekała się pierwszej gry z jej bohaterem. Pucio. Pierwsze zabawy (https://www.taniaksiazka.pl/gra-pucio-pierwsze-zabawy-nasza-ksiegarnia-p-1294668.html) to doskonały sposób na radosne i mądre spędzanie czasu z dzieckiem. Ta gra może być zabawką już dla rocznych maluszków, które dopiero wkraczają w fantastyczny i nieco jeszcze tajemniczy świat słów!

Pucio – gra z wieloma możliwościami!

Cały zestaw składa się z 32 obrazków, na których widnieje Pucio oraz zwierzę lub inny obiekt. Dodajmy, że piękne, utrzymane w spokojnej kolorystyce ilustracje to dzieło fenomenalnej Joanny Kłos. Obok mamy wyrażenie dźwiękonaśladowcze przypisane do obrazka, np. pies – “hau”. W ten sposób dziecko poznaje dźwięki wydawane przez różne zwierzęta, przedmioty codziennego użytku, zabawki, czy instrumenty muzyczne. Gra edukacyjna Pucio. Pierwsze zabawy daje wiele możliwości oraz zachęca do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Można uczyć dziecko nazywania obiektów, powtarzania, globalnego rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, wyszukiwania nazwanych obiektów oraz innych gier, które zostały opisane w instrukcji dołączonej do gry. Warto również szukać własnych pomysłów i tworzyć swoje zasady.

Pucio – uczy i bawi!

Całość może być atrakcyjnym dopełnieniem książek z tej serii, czyli:

  • “Pucio uczy się mówić”,
  • “Pucio mówi pierwsze słowa”,
  • “Co robi Pucio?”,
  • “Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”,
  • “Pucio i ćwiczenia z mówienia”,
  • “Pucio na wakacjach”.

Wszystkie książki oraz opisywana gra to świetne ćwiczenia logopedyczne już dla najmłodszych maluchów czy dla przedszkolaków oraz dzieci mających trudności z mową. Dlaczego? Dzieciom nie kojarzy się to ze żmudną nauką, lecz ze świetną zabawą, którą w istocie jest. Zabawne i przykuwające uwagę obrazki zachęcają maluchy do prób powtarzania słów czy wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Z doświadczeń mam z serią z Puciem wynika, że dzieci nigdy nie mają dość i chcą jeszcze i jeszcze czytać i powtarzać. Gra pozwala uwierzyć we własne możliwości, motywuje i ćwiczy nie tylko mowę, lecz także inne umiejętności poznawcze jak pamięć, spostrzeganie.

Pucio – proste i piękne!

Zestaw Pucio. Pierwsze zabawy, czyli 32 karty z obrazkami i pudełko są bardzo estetyczne, ilustracje proste, nienaszpikowane niepotrzebnymi detalami i atrakcyjne dla dzieci i ich rodziców. Ten zamierzony efekt wizualny sprawia, że zabawa to czysta przyjemność dla wszystkich jej uczestników. Gra z powodzeniem może służyć jako pomoc dydaktyczna w żłobku czy przedszkolu.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com